Skoči na glavno vsebino

DIGITAL FIRST

Digitalna tehnologija kot prvi jezik: informatika za digitalne domorodce

Naš cilj
DIGITALNO NAJPREJ – Digitalna tehnologija kot prvi jezik: Informatika za digitalne domačine je inovativen projekt, ki si prizadeva oblikovati prihodnost izobraževanja iz informatike v osnovnih in srednjih šolah po Evropi, da bi ustrezalo potrebam današnjih otrok, digitalnih domačinov, rojenih v digitalnem svetu in že z določeno stopnjo digitalnih veščin prihajajočih v šolsko izobraževanje.
Projekt poziva k prehodu od tradicionalnega pristopa k izobraževanju iz informatike, ki temelji na programskih jezikih in tehničnem znanju, k inovativnemu pedagoškemu pristopu, osredotočenemu na to, kako učencem pomagati reševati izzive iz resničnega življenja. Ta sprememba v izobraževanju bo spodbudila mlajšo generacijo, da postane “aktivni ustvarjalci” digitalnega sveta, namesto “pasivnih potrošnikov”.

Po raziskavi in zbiranju podatkov o izobraževanju iz informatike po Evropi v prvih mesecih bo triletni projekt razvil in preizkusil inovativne pedagoške pristope, ki bodo preizkušeni v Bolgariji, Hrvaški, Cipru, Finski, Grčiji, Italiji, Litvi, Portugalski, Sloveniji in Španiji.

Več o projektu si lahko ogledate na spletni strani in na facebook strani projekta:

 

 

Konzorcij sestavlja 15 partnerjev iz 10 evropskih držav (Bolgarija, Hrvaška, Ciper, Finska, Grčija, Italija, Litva, Portugalska, Slovenija in Španija). Skupaj smo predani preoblikovanju izobraževanja računalništva in informatike v osnovnih in srednjih šolah po Evropi s projektom DIGITAL FIRST. S tesnim sodelovanjem želimo razviti inovativne pedagoške pristope in jih preizkusiti v več državah ter zagotoviti, da so učenci opremljeni z osnovnimi digitalnimi veščinami. Z raziskavami, zbiranjem podatkov in vzpostavitvijo kataloga kompetenc za učitelje informatike si prizadevamo za krepitev znanja pedagogov in spodbujanje varne digitalne rabe med učenci. Z vključevanjem vseh deležnikov in spodbujanjem sodelovanja si prizadevamo vplivati ​​na nacionalne politike in smernice na ravni EU ter oblikovati prihodnost digitalnega izobraževanja v Evropi. Skupaj opolnomočimo naslednjo generacijo, da postanejo aktivni ustvarjalci v digitalnem svetu.

Več o partnerjih v projektu si lahko ogledate na tej povezavi.

Dostopnost