Skoči na glavno vsebino

V sredo, 23. 4. 2025, smo eno uro v telovadnici posvetili dvema dogodkoma.

Naši prvošolci so se uradno pridružili šolski skupnosti in postali polnopravni člani naše velike Čufarske družine. Na dogodku so izrekli Čufarjevo zaobljubo in z njo obljubili, da bodo zgledni člani naše šolske družbe.

Hkrati smo izvedli dogodek Vseslovensko petje s srci. To je dogodek, ki poteka v Sloveniji že 8. leto zapored. Namen dogodka Vseslovensko petje s srci je povezati Slovence in Slovenke doma in po svetu ob prepevanju slovenskih pesmi in tako ustvariti neformalni praznik. S prepevanjem v vrtcih, osnovnih in srednjih šolah spodbujamo domovinsko pripadnost mladih, hkrati pa z dogodkom povežemo vse generacije.

Včeraj smo to dokazali v naši telovadnici, kjer smo vsi, učenci, učenke od 1. do 9. razreda ter učiteljice in učitelji, skupaj prepevali slovenske pesmi.

Orodna vrstica za dostopnost